Ładowanie strony...
MENU

Senior w formie - zajęcia artystyczne

W ramach projektu „Senior w formie” realizowanego z Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego w każdy czwartek chętne osoby spotykają się na zajęciach artystycznych. Jest to czas przeznaczony na odkrycie w sobie zdolności plastycznych, wypracowanie cierpliwości i pobudzanie kreatywności.

Pierwsze efekty zaangażowania Pań w działalność plastyczną były widoczne w kompozycjach kwiatowych, przy tworzeniu których została wykorzystana technika orgiami.

Uczestniczki zajęć miały możliwość wyćwiczyć palce dłoni podczas specjalnego składania kolorowego papieru oraz uaktywnić wyobraźnię w komponowaniu kolorystyki i kształtu kwiatów.

Na najbliższych spotkaniach będzie można wypracować umiejętność robienia elementów z pasków papieru kolorowego metodą tzw. qullingu.  Elementy te posłużą do ozdobienia jajka wielkanocnego.

Na kolejnych zajęciach prowadząca podpowie m. in. Jak w prosty, ale efektowny sposób ozdobić słoik na kawę metodą decoupage, przygotować ramkę na zdjęcie czy zrobić wiosenny wieniec z papierowej wikliny i kreponowych kwiatów.

Panie, już po pierwszych zajęciach przekonały się do własnych zdolności i z zaangażowaniem tworzą własne cudeńka.

2018-04-20 10:07 318