Ładowanie strony...
MENU

Wnuczek - nauczycielem, senior - uczniem

3 lutego 2016 roku w I Liceum Ogólnokształcącym w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się bardzo miła i niecodzienna uroczystość. W auli szkoły zebrali się bowiem seniorzy z tomaszowskich klubów seniora oraz uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego a także zaproszeni goście. Powodem spotkania było podsumowanie projektu „Senior w świecie wirtualnym, wnuczek – nauczycielem, senior - uczniem”. Pomysł tego projektu powstał w Klubie Seniora „Słoneczna Jedynka” działającym przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Do współpracy zaproszono młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Dąbrowskiego. Celem projektu było zaznajomienie seniorów z niezbędnymi w obecnym świecie telefonami komórkowymi, komputerami, a nawet portalami społecznościowymi.

Okazało się, że była to wspaniała lekcja nie tylko dla seniorów, ale również i dla młodych trenerów, którzy częstokroć musieli „trenować” swoją cierpliwość.

W trakcie podsumowania wyróżnieni zostali najbardziej aktywni seniorzy, ale i trenerzy – uczniowie. Spotkanie to pokazało jak bliskie więzi połączyły seniorów – i „wnuczków”. Mamy nadzieję, że ten przykład wyjątkowej współpracy międzypokoleniowej będzie podwaliną dla innych działań w obszarze seniorzy – młodzież.
2016-02-17 10:26 1243